amasra-golderesi-selalesi-3.jpg
amasra-golderesi-selalesi.jpgamasra-golderesi-selalesi-2.jpgamasra-golderesi-selalesi-4.jpgamasra-golderesi.jpgamasra-golderesi-selalesi1.jpggolderesi-selalesi-amasra-com-tr.jpggolderesi-selalesi-ustu.jpggolderesi-inis-yolu.jpg

Gölderesi Şelalesi

Gölderesi Şelalesi işletmesi km uzaklıktadır. Harita uygulamalarıyla ulaşmak için Demirci Köyü Yolu, Demirci/Bartın Province, Turkey koordinatlarını doğrudan kullanabiliriniz.

Yorum puanı :

1 yorum

Başlık: Amasra Gölderesi Şelalesi
Özellikleri:
Amasra Kurcaşile yolunda bulunan gölderesi şelalesine özel aracınızla yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir...
Giriş Ücreti - Fiyatları: Ücretsiz
Amasra Merkezine Yakınlık: 30-40km

Gezilecek Yerler, Şelaleler 'te listelendi.


İletişime geç Listeleme Sahibi

İletişime geç Listeleme Sahibi

Bunu almak için listeleme, aşağıdaki formu doldurup listeleme sahibiyle iletişime geçin.

Açıklamalar

Gölderesi Şelalesi Amasra’ya en yakın şelaledir. Eşsiz doğal güzelliği, el değmemiş doğal yapısıyla doğa severlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerden birisidir.

Gölderesi Şelalesine Nasıl Gidilir ?

Kurucaşile ilçesine 22km batısında Karaman Köyü’ne 7 km uzaklıktadır. Diğer Adı Çambu Şelalesi olarakda bilinir.

Şelaleye Amasra- Kurucaşile yolunu takip ederek yaklaşık 1,5 saatte ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Şelale çevresinde trekking, motokros, dağ bisikleti turları yapabilir doğanın eşsiz güzelliklerinden yararlanabilirsiniz…

Gölderesi Şelasi…

Taşların arasından coşkuyla akan minik şelale, az da olsa çevredeki sessizliği kırıyor. Şelalenin döküldüğü yerdeki suya girmek ise biraz cesaret gerektirecek nitelikte. Zemini kaygan ve buz gibi olan bu suya girmek isteyenlerin dikkatli olması gerekmektedir.

Kamp yapmak isteyenlerin de çadırlarını rahatlıkla kurabilecekleri alan “Gölderesi Şelalesi”nde mevcut. Şelalenin hemen ön tarafındaki alanda çadır kurabilir, ateş yakabilirsiniz. Sessizlikle, doğayla içiçe bir kamp zevki doyumsuz olacaktır.

“Gölderesi Şelalesi”nin sularını takip ettiğinizde sizi, ağaçların birbirleriyle fısıldaştıkları yemyeşil bir dünya bekliyor olacak. Hafif engebeli yolu ilerledikçe aranıza ormandaki küçük canlılarda katılacaktır. Kuşlar, kurbağalar, yusufçuklar size yol göstermek isterler sanki.

Gün batımı başladıkça, güneşin yumuşak yüzü şelaleye yansır adeta. İşte o anı fotoğraf makinenizle karelemek, ortaya sürekli elinizin altında olacak doyumsuz bir manzara çıkartacaktır…

Çiğdem SAÇLI

30 Mayıs 2014

inanılmaz görünüyor bir sonraki tatilimizde kesinlikle gitmeyi düşünüdüğümüz yer sanırım çakraz tarafından doğru ulaşım sağlanıyor özel aracımızla o taraftan kesinlikle devam edip bu şelaleyi keşfedeceğiz umarım çadır kurmak için güzel yerler vardır yakınlarında!

07 Haziran 2013

Güzel bir şelale ailece ziyaret etme fırsatı bulduk yazın ortasıdna olmamıza rağmen debisi gayet iyiydi, bakir ve zor ulaşılır olması sessiz ve doğal kalmasını sağlamış, kayaların yapısı buz gibi suyu ve sesiyle hafif dumansız piknik yapabilieceğiniz güzel ve hoş mekan…

Yorum gönder

Yorumunuzu eklemek için lütfen Oturum aç yada Kayıt ol.

tr_TRTürkçe