ılıca şelalesi
1G4A7030kastamonu ilica selalesi giris1G4A71561G4A70941G4A71031G4A71171G4A71191G4A70131G4A70231G4A70241G4A71261G4A7138
Ilıca Şelalesi (Kastamonu / Pınarbaşı) Amasra.com.tr'de
1 yorumdan 5 yıldız almıştır.


Milli Parklar, Rekreasyon Alanları & Parklar 'te listelendi

  • Ilıca Köyü Yolu, 37770 Ilıca/Kastamonu Province, Turkey
  • İletişim & Rezervasyon

    İletişim & Rezervasyon

    İlginiz için teşekkürler. Sizinle iletişime geçmemiz için lütfen boşlukları eksiksiz doldurunuz.

Mekan:: Küre Dağları Milli Parkı Ilıca Şelalesi

Giriş Ücreti Var mı?: Milli Park'a Giriş Ücreti Bulunmamaktadır.

Açıklama:: Batı Karadenizin eşsiz doğasını keşfetmek istiyorsanız, yola Ilıca Şelalesinden başlayabilirsiniz. Çevresinde ekolojik turizmi desekleyen işletmeler bulunan Ilıca Şelalesinde Bungalov evlerde konaklayabilir, ATV araçlarıyla dağda keşfe çıkabilir ya da zodiak botla gölde dolaşabilirsiniz...


Ilıca Şelalesi Kastamonu Pınarbaşı

Amasra’dan 2 saatlik uzaklıkta bulunan Pınarbaşı Köyüne 30dk. sürüş mesafesindeki Ilıca Şelalesi Karadenizin eşsiz doğasını yansıtan cennet köşesidir. Amasra ve çevresinde doğa turuna çıkmak, hem denize girmek hemde şelalelerin doğal güzellikleri görmek istiyorsanız Amasra Tatil planınız içerisinde yer alması gereken bir şelaledir.

Su yaklaşık 10 metre yükseklikten dökülmektedir ve bu suyun döküldüğü yerde doğal olarak bir havuz oluşmuştur. Bu şelalenin en önemli özelliği de oluşan bu havuzun etrafının çok sayıda ağaç ve bitki örtüsü ile çevrili olmasıdır. Yine şelalenin üst kısmından gidildiğinde yıllardır akan su ile kayaların aşınması sonucu kayalarda oluşan çukurluklar ve oymalar şelaleye ayrı güzellik katmaktadır.

Yine aynı köy içerisinde Bizanslılardan kalma bir hamam mevcuttur. Hamam yontma taştan yapılmış kubbe şeklinde 2 metre genişliğinde 3.5 metre uzunluğunda 1.8 metre yüksekliğindedir. Hamamın yaz ve kış aylarında su ısısı 23 °C’dir. Yine hamamın yan duvarlarında insanların yıkanmaları için sabunluklar ve oymalar mevcuttur.

23 Ekim 2014

uzun zamandır gördüğüm en güzel en doğal yerlerden birisiydi, kesinlikle ılıca şelalesini görmenizi tavsiye ediyorum, hem çevresi, hem korunması hemde eşsiz huzur veren ferahlığıyla batı karadenizin mükemmel gezi rotası.

İncelemenizi Ekleyin

İncelemenizi eklemen için lütfen giriş yapın.


«
»

Amasra.com.tr Otel - Pansiyon - Apart Daire Reklamları Amasra.com.tr turizm