safranbolu-su-kemeri.jpg

İncekaya Su Kemeri (Safranbolu)

İncekaya Su Kemeri (Safranbolu) işletmesi km uzaklıktadır. Harita uygulamalarıyla ulaşmak için Safranbolu/Karabük Province, Turkey koordinatlarını doğrudan kullanabiliriniz.

Yorum puanı :

1 yorum

Safranbolu 'te listelendi.


İletişime geç Listeleme Sahibi

İletişime geç Listeleme Sahibi

Bunu almak için listeleme, aşağıdaki formu doldurup listeleme sahibiyle iletişime geçin.

Açıklamalar

Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından yaptırılan eser, ilçe merkezine 7,5 km uzaklıktadır. İncekaya Köyü’ndeki su kemeri 116 metre uzunluğunda, 6 kemerli görkemli bir yapıdır. Su kaynağından ilçeye su getirilmesine yarayan kemer 110-220 cm genişliktedir. Altındaki Tokatlı Deresi de kanyon gezisi için ideal bir parkurdur. Restore edilen İncekaya Su Kemeri’nin alt tarafına çeşitli etkinlikler için sahne ve oturma yerleri yapılmıştır.

  • Üyelik Başlangıcı: 18 Mart 2014

18 Mart 2014

Kristal terastan kahvenizi içerken roma tariğine sizi yolculuğa çıkartan çok hoş bit yer çok büyük bir yapı insan gözlerini alamıyor özellikle yakınına gittiğinizde daha iyi amlıyorsunız..

  • Üyelik Başlangıcı: 21 Şubat 2014

21 Şubat 2014

safranbolu’da otelde konakalrken resepsiyondaki bayanın tavsiyesi üzerine gittiğimiz su kayası gerçektende görülmeye değer bir yermiş ayrıca kafe harika olmuş amerikadaki gibi..

  • Üyelik Başlangıcı: 19 Şubat 2014

19 Şubat 2014

safranbolu’da görülmesi gereken süper bir yer bayıldık ayrıca bölegede bulunan kristal kafede kahve keyfide mükemmeldi…

  • Üyelik Başlangıcı: 16 Şubat 2014

16 Şubat 2014

Safranbolu’dan sorna bizi kendisine hayran bırakan mekan gerçekten güzel bir yer üstünde yürümekte büyük cesaret istiyor…

26 Ocak 2014

Safeanboluda en beğendiğimiz yerlerden birisi ayrıca manzzsranın yakınına yapılan restorandan kanyon ve tarihi eserin seyri fotoğraf manzarası bambaşkaydı…

Yorum gönder

Yorumunuzu eklemek için lütfen Oturum aç yada Kayıt ol.

tr_TRTürkçe