Küçük Liman Plajı Amasra.com.tr'de
2 yorumdan 3.5 yıldız almıştır.


Amasra Plajları 'te listelendi

  • Kum Mh., Çamlık Sokak, 74300 Amasra/Bartın Province, Turkey
  • İletişim & Rezervasyon

    İletişim & Rezervasyon

    İlginiz için teşekkürler. Sizinle iletişime geçmemiz için lütfen boşlukları eksiksiz doldurunuz.

Başlık: Amasra Küçük Liman Plajı

Plaj Hakkında Açıklama: Büyük Liman'dan sonra gelen Amasra'nın 2. plajıdır.

Kişi Başı Plaja Giriş Ücreti: Ücretsiz

Giyinme Kabini ve Duş Bulunuyor mu ?: Evet bulunuyor ama ücretli

Amasra Merkeze Uzaklık: Merkezde

Temizlik Seviyesi: Orta Seviye

Market, Restoran: İkiside var

Şezlong, Şemsiye Kiralanabilir mi ?: Evet ama ücretli


Amasra Küçük Liman bölgesinde bulunan yarı özel plajdır. Büyük liman plajına alternatif bölgedir Amasra Müzesinin altında bulur.  Yazın yoğun dönemlerde kirlenmektedir…

Boztepe, Direkli Kaya ve Küçük liman plajı üçgen görünümündedir.  Amasra küçük limanın altın üçlüsüde denebilir…

—————————————————————————————————————————————————————-

Üzerinde denize girebileceğinizi yerler sırasıyla Şantiye, Küçük Plaj, Direkli, Birinci (Mantarlık), İkinci ve Üçüncüdür.

Şantiye Taşlık bir plaja sahiptir. Gidiş yolları pek hoş olmadığı için pek rağbet yoktur ama dalgalı bir günse orada bulunan kayalarda macera yaşayabilirsiniz.

Küçük Plaj burası denize girmek için pek kullanılan yerlerden biri değildir. Yerli halkın tekneleri buradadır.

Direkli ismini üzerinde bulunan kare prizma şeklindeki tarihi direkten alır. Denize girmek içini ideal bir yerdir. Sıkılırsanız farklı bir yere buradan yüzerek ulaşabilirsiniz. Yani deniz eğlencesinin merkezi burasıdır. Denizden istiridye çıkartma şansına burada da sahipsiniz. Dipteki yosunlar denize hoş bir yeşil renk kazandırmaktadır. En asgari 30 cm’den başlayarak kademe kademe doğal atlama sahaları vardır. Burada denize girmekten çok atlama zevki tadılır.

Söz atlamaktan açılmışken Amasra’da heyecan verecek 3 yer vardır. İlki mendirekte H-3 denilen askeri bölgededir. Su çok derindir yani tehlikesi yok denecek kadar azdır. Ama yoktur demiyorum, gerisi size kalmış sağda ve solda kayalar o yükseklik için tehlike içermektedir.

İkincisi direkli karşıya baktığımızda görebileceğiniz kaledir. Kale surları şu ana kadar bilinen en yüksek atlama mekanıdır. Fakat suyun derinliği bence pek güvenli değildir. Üçüncüsü tepede deprem dediğimiz yerdedir. Tehlikesi yok denecek kadar azdır. Su çok derindir ama yükseklik kaleden daha azdır. Burasını hem görmek hem denemeniz bakımından tavsiye edebilirim çünkü gerçekten burası macera kokuyor.

İkinci direkliden bakınca karşıda balkona benzer gördüğünüz mekandır. Kayalıktır bu nedenle oturmak için tavsiye edilmez. Tavsiyem Direkli’den buraya yüzerek gelmeniz eğlenip geri dönmenizdir.

Üçüncü Boztepe’nin ucunda İkinci ile deprem arasında kalan bölümdür. Doğal güzelliği dışında pek bir özelliği yoktur. Açık denize maruz kalması nedeniyle denize girmek için pek kullanılmaz. Burayı kullanarak yukarıda tavsiye ettiğim atlama bölgesine ulaşabilirsiniz.

23 Aralık 2014

pansiyonumuzun yanıbaşındaki kumsal gayet güzel

  • Şu tarihten beri üye: 26 Ağustos 2013
  • #

26 Ağustos 2013

gerçekten küçük plaj ama güzeldi tarihi mekanların içerisinde bir plaj estetik

İncelemenizi Ekleyin

İncelemenizi eklemen için lütfen giriş yapın.


«
»

Bu websayfası Bartın Web Tasarım tarafından yapılmıştır