Mugada (Bartın)

11

mugada-bartin-amasra

Amasra’ya 35 km Bartın’a ise sadece 15 km uzaklıkta olan Mugada köyü görülmeye değer eşsiz doğası, 2 farklı plajı ve mütevazi restoranlarıyla Karadeniz’de eko turizmi yaşatan bir kasabadır.

 

Mugada Otelleri ve Pansiyonları Konaklama Yerleri

Mugada’da konaklamanın en iyi yolu çadır yada bungalow’lardır. Çadır kurap kamp yapabileceğiniz Mugada plajı‘na yaklaşık 200m. uzaklıkta bulunan işletmeler mevcuttur.

Mugada merkezinde ev pansiyonculuğu yapılmaktadır konaklama için çevre köylerde bulunan yöresel pansiyonlardan da yararlanabilirsiniz.

 

Mugada Tatil Köyü Fotoğrafları 

mugada-bartin-amasra-9 mugada-bartin-amasra-14 mugada-bartin-amasra-3

 

 

 

 

 

 

Ankara’dan Mugada’ya Ulaşım

Ankara Mugada tatil köyü arası yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bartın İnkumu istikametini takiden Mugada – Güzelcehisar yol ayrımından ayrılmanız gerekiyor.

 

Kamp İçin Uygun mu?

Evet, mugada sahili ve köyü kamp alanları için uygundur. Aracınızla gelirseniz bölgedeki kamp yerlerine park ederek isterseniz işletmelerin çadırlarını kiralayabilir isterseniz kendi çadırınızı kurabileceğiniz bir alan bulabilirsiniz.

20 Mayıs 2019 |

11 üzerinde düşündüm “Mugada (Bartın)

 1. bartin-tarihsever dedi ki:

  Mugada hem tarihi hemde doğal güzellikleriyle bartın için ayrı bir öneme sahip, bu plajlar kolay oluşmuyor umarım beklenen değerinde turistlere hizmet eder.

 2. Sercan cel. dedi ki:

  bize tavsiye edilen plaj burasıyla ama gitme fırsatımız olmadı Amasra!da harika zaman geçirdik umarım bir sonraki karadeniz turumuzda buralarında görme olanağımız olur.

 3. klena dedi ki:

  Mugada sahili de Bartının diğer birçok sahili gibi pislik ve çöp içinde

 4. zta dedi ki:

  Bartınlılar diyor ki:
  – Para her şey demek, her şey para demek.

  -İnsanlık olmasa da olur.

  (azınlık istisna hariç)

  • Zeynep dedi ki:

   Katılıyorum. Aç gözlü ve sonradan görme bartinlilar. Fethiye’de 1 hafta kalacağınız parayı 2 gün konaklamaya istiyorlar. Sanırsın her şey dahil 5 yıldızlı otel küçük plajlar…Ankara’ya yakın diye soyalım kerizleri diyorlar. Nefret ettim

 5. Nilüfer dedi ki:

  Otoparktaki çocuk bul beni artık

 6. Hakkı Bin dedi ki:

  Mugada hem sahili hemde yarı tropikal doğasıyla bizleri kendisine hayran bıraktı kamp yapılabilir harika bir alan.

 7. Hikmet dedi ki:

  Harika bir yer İnkumu çevresine gidiyorsanız kesinlikle görülmesi gerek doğal bir cennet

 8. İbrahim Kaya dedi ki:

  deniz harika, doğa yemyeşil ama plajlar çok bakımsız. çöplük resmen. Herşey derme çatma. Kendi memleketim sayılır ama insanları çıkıp güneyi görse ufukları açılır ama yerlerinde sayıyorlar. Karadeniz bunun için gelişmiyor. Turist yok. Sadece Amasra. 🙁

 9. Mirac dedi ki:

  Kamp atacaklar gitmesin ama sahile bi girmek isteyenler gidebilir. Bildiginiz köy kamp yeri dedikleri yer özel mulkiyet cadir basi 100 tl istiyorlar günlük yaninizda tahminen sahiplerinin inekleri her an biseyler bırakabilir:)) yani tamamen yobazlar baska bir yere cadir kurmamanizi söylüyorlar tahminen anlaşmalı isletme sahibi ve mesire sahibi. Önermiyorum sonradan görme köy halki sömürme pesinde insanları. Tuvalet var diyorlar tuvaleti gorseniz gülmekten olduğunuz yere birakirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTürkçe