amasra-tavsan-adasi.jpg
amasra-tavsan-adasi-karli.jpgamasra-tavsan-adasi-gece.jpgamasra-tavsan-adasi-aglayan-agac.jpgtavsan-adasi-köpruden.jpgamasra-tavsan-adasi-manzara.jpgamasra-tavsan-adasi-yuksek.jpgamasra-tavsan-adasi-gun-batimi.jpgamasra-buyuk-ada.jpg

Tavşan Adası

Tavşan Adası işletmesi km uzaklıktadır. Harita uygulamalarıyla ulaşmak için Kaleiçi Mh., Kurşuna Sokak, 74300 Amasra/Bartın Province, Turkey koordinatlarını doğrudan kullanabiliriniz.

Yorum puanı :

1 yorum

Başlık: Tavşan Adası
Açıklama::
Amasra merkezinde konumlanan tavşan adasına her hangi bir köprü bulunmamaktadır ancak eski zamanlarda yer altından yol olduğu söylenmketedir. Amasra Kuşna Bölgesinde bulunan kapıların tavşan dasından çıktığı ve adada bulunan Kilisenin(Yıkılmış) papazının bu yolla adaya gidip-geldiği tahmin edilmektedir.

Amasra Turizm, Amasra'da Nereler Gezilir ?, Gezilecek Yerler 'te listelendi.


İletişime geç Listeleme Sahibi

İletişime geç Listeleme Sahibi

Bunu almak için listeleme, aşağıdaki formu doldurup listeleme sahibiyle iletişime geçin.

Açıklamalar

Amasra Tavşan Adası

Amasra’da karayla bağlantısı olmayan tek adadır. Ada’nın ismi, uzun yıllar önce yerliler tarafından adaya bırakılan tavşanların populasyonunu arttırmasıyla  ortaya çıkmıştır.

Tavşan Adası ve Mağara

Adanın Kuzey bölümünde mağara bulunmaktadır.  Amasra Tekne Turlarıyla gerçekleştireceğiniz özel turlarda dilerseniz mağarayı yüzerek geçebilirsiniz. Tavşan adası mağarası yaklaşık 70m uzunluğundadır ve herhangi bir tehlikeli canlı içermez.

Tavşan Adası ve Kilise

Bölge uzun yıllar yabancı medeniyetlerin elinde bulunduğu için tavşan adasının üzerinde gezdiğinizde yapı malzemelerine rastlaya bilirsiniz. Döşeme mozaiklerini ve temellerini ise defineciler sökmüşlerdir.Yapılan bilimsel etütler sonucunda burasının; bir narteks ile köşe oda ve apsidlere yer verilerek orta mekana “Haç” planı sağlanmış bir kilise olduğu açıklanmıştır. Büyükadanın, Amasra’dan 150-200 metre kadar açıkta ve her türlü havada kolayca gidilip gelinemeyecek bir konumda olması dikkate alınınca Büyükada kilisesinin yanındaki diğer binalarla bir külliye niteliğinde ve Manastır işlevinde olduğu muhakkaktı.

23 Aralık 2014

ada güzel ama dürbün kiraladık 1 tane tavşan gördük :/

  • Üyelik Başlangıcı: 30 Haziran 2014

30 Haziran 2014

en çok ziyaret etmek istediğim adalardan birisi sanrıım özel teknelerde adaya gitme durumu oluyormuş ama bi fırsat bulup özel yat kiralayamadık umarım bir dahaki gelişimize odaya çıkacağız.

  • Üyelik Başlangıcı: 26 Haziran 2014

26 Haziran 2014

tavşan arasına bakarak çay keyfini yaşamadınız tavsiye ederim çok güzeldi kaleye girdikten sonra köprüyü geçin ve yukarıya devam edin ufak bir kafe sizi bekliyor olacak çayınızı yudumlayın ve tavşan adasındaki martıları seyredin sanırım ağlayan ağaçtı kafenin ismi

Yorum gönder

Yorumunuzu eklemek için lütfen Oturum aç yada Kayıt ol.

tr_TRTürkçe