Yenice

3

Yenice Doğa Tatili

Yenice Ormanları tropik bölgeler dışında dünyanın ender coğrafyalarında rastlanan çok çeşitli ağaç türlerinin bulunması ve bu ağaçların çap ve boy olarak göz alıcı bir noktaya ulaşmasıyla bir çok yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesini sağlamıştır.Kaybolmaya yüz tutmuş ekosistemler ve türlerin elit örneklerini taşoıdığı için Tabiatı Koruma Alanı olarak ayrılmıştır.

Yenice Fotoğrafları

[nggallery id=82]

Fotoğrafların Devamı…

Genetik değerlerin korunması ve sürdürülebilirliği, nesli tükenmekte olan hayvanalrın ve çeşitli biyosistem varlıklarının devamlılığını sağlak için koruma altına alınmıştır. Geyik, karaca, ayı, domuz, sansar, kurt, tavşan gibi yaban hayvanları, çulluk, güvercin, tahtalı güvercin, alakarga, atmaca, doğan ile çeşitli kuşlar mevcuttur.

İlçemiz akarsu ve derelerinde özel koruma altında olan kırmızı benekli alabalık bulunmaktadır.

Yenice Konaklama Yerleri

Yenice merkezinde ve ormanları içerisinde butik otellerden, çadır alanlarına kadar konaklama yerleri mecuttur.

Yenice Otelleri

Yenice Hava Durumu Raporu

Detaylı yenice hava durumu raporu…

Amasra’dan Yenice Ne Kadar Uzaklıktadır ?

Amasra -Yenice arası 99km dir ve yaklaşık 2saat uzaklıktadır. Yol Asfalt zemin üzerinde ve yemyeşil ormanlarla çevrilidir.

15 Ekim 2014 |

3 üzerinde düşündüm “Yenice

  1. selcuk b. dedi ki:

    karadenizde bu kadar güzel yerler olduğunu bilmiyordum umarım birdahaki gezimizde ziyaret boktası olarak haritamıza ekleyeceğiz ayrıca amasra ve inkumu’na çok yakın bu süper bir avantaj oldu her yeri dolaşma fırsatımız olacak.

  2. bartin-tarihsever dedi ki:

    doğal güzellikleriyle bartın küre dağları milli parkının bir uzantısı gibi…

  3. mira sev dedi ki:

    istanbuktan gelirken yeniceye uğrayıp geldik ormanları doğası harika ama onun haricinde işletme üzerine pek bişey bulanmadık zaten bu gelenl olarak türkiye turizmi problemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTürkçe