YÖK Başkını Bartın’a Geliyor

0

YÖK BAŞKANI YEKTA SARAÇ BÜ’DE DÜZENLENECEK OLAN KÜLTÜR SANAT SÖYLEŞİLERİNE KATILACAK

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK’ün Bartın Üniversitesi’nde düzenlediği ‘Kültür Sanat Söyleşileri’ programına katılacak.
YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Bartın Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Kültür Sanat Söyleşileri’ kapsamında öğrenciler ve öğretim elemanlarıyla biraraya gelecek. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “YÖK tarafından her ay farklı bölgelerdeki yeni kurulan üniversitelerimizde düzenlenecek olan söyleşilerin ilki 19 Kasım Perşembe günü Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

YÖK Başkanımız Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK üyeleri ve Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Turan Karataş’ın katılacağı etkinlikte, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Namık Sinan Turan, ‘İki Ses Bir Dünya Ümmü Gülsüm ve Feyruz, Ortadoğu’da Müzik ve Toplum” konusunda bir söyleşi yapacak. Söyleşi öncesinde Öğretim Görevlisi Bilen Işıktaş bir dinleti sunacak” dedi.
İlk Etkinlik Bartın Üniversitesinde

YÖK’ün ilk olarak Bartın Üniversitesi’nde düzenleyeceği ve geleneksel hale getireceği etkinliklerde edebiyat, müzik, tasavvuf, felsefe, sinema, geleneksel Türk süsleme sanatları, spor, tarih, sosyoloji ve psikoloji konularında alanında tanınmış kişilerin ya da uzmanların katılacağı söyleşiler düzenlenecek.

Kültür sanat söyleşilerinde öğrencilerle samimi bir ortamın oluşturulması düşünülürken aynı zamanda üniversitelilerin gelişen dünyada geçmiş ile gelecek arasında bağ kurmaları hedefleniyor.

Hürriyet Haber

16 Kasım 2015 |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTürkçe