Güzelcehisar (Bartın)

4

guzelcehisar-koyu-lav-kayalariGüzelcehisar & Lav Kayaları

Dünya’da sadece 2 yerde bulunan (ABD ve Türkiye) milyonlarca yıl öncesinden kalan “Lav Kayaları”na sahiptir Güzelcehisar köyü evet yanlış okumadınız yani çok özel bir yerdir Güzelcehisar.İsmide bu güzelliğinden gelmektedir aslında. Doğal güzellikleri ve bazı bölgelerinde görülen akdeniz  iklimi, mandalina ve limon ağaçlarıyla Karadeniz’in yeşilliklerinin arasında Akdeniz havasını yaşatan eşsiz bir cennet.

Plaj & Kum & Güneş

Güzelcehisar Plajı

Doğal güzellikleri, temizliği ve küçük adasıyla görülmeye değer bir yer. Yüzme kolaylığı açısından sığ yerleri bulunmaktadır.

Güzelcehisar Konaklama Yerleri

Güzelcehisarda otel bulunmamaktadır, 2 farklı pansiyon ve özel çadır kurma alanları mevcuttur.

Fotoğraflar

[nggallery id=75]

Ankara’dan Güzelcehisar’a Ulaşım

Ankara’ya 284 km uzaklıktadır ve yaklaşık 4 saat sürer özel aracınızla. Özel aracınız yoksa Ankara – Bartın otobüslerini kullanarak Bartın’a ulaşabilir daha sonra Güzelcehisara geçebilirsiniz.

Amasra’dan Güzelcehisara Ulaşım

Özel Aracınızla Ulaşım: Amasra merkezinden güzelcehisar 45dk. araç sürüş mesafesindedir. Amasra – Bartın – İnkumu yolunu takiben Güzelcehisar yol ayrımından sapmanız gerekiyor.

Dolmuşla Ulaşım: Amasra’dan direkt dolmuş bulunmamaktadır. Geçişi Bartın üzerinden yapabilirsiniz. Bartın’da bulunan dolmuş durağından Güzelcehisar’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

07 Eylül 2020 |

4 üzerinde düşündüm “Güzelcehisar (Bartın)

 1. burakn dedi ki:

  Güzelcehisar başka bir dünya kayalar, plaj, ama biraz şehir hırpalanmış.. burası türkiyenin gelecekteki turizm cenneti olaiblir yeterki korumaya ve geliştirmeye devam edelim, bu bölgenin yakınına termik santral kurmayı düşünüyorlarmış ne kadar yazık içler acısı turizm yatırımı yapılması gerekirken yani eko turizmin geliştirilmesi için çaba harcamak gerekiyorken termik santral saçmalıktan başka birşey değil.

 2. Selim Bagdat dedi ki:

  güzelcehisarda bulunan lav kayalarına bayıldık, görmeye değer bi yer amasra ve bartında ne kadar çok keşfedilmesi gereken doğal yer var inanamıyoruz.

 3. Zekai dedi ki:

  Gelmek isterim

 4. Ali dedi ki:

  Biz iki sene önce gitmiştik hoşumuza gitmişti tekrar gidelim dedik ama ne gidiş öldü içmeye su yok tuvaleti sakın aklınıza getirmeyin duşu hele hiç anlatımayım normal bi insan bırak koronayı başka hastalık kapmaması için mucize gerek ben böyle rezalet görmedim desem yeridir bartın belediyesine duyrulur yada ilan versinler gelmeyin diye daha isabetli olur bu arada mangal ve semaver her yerde yasaklanmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTürkçe