Tüneller Açılıyor!

1

amasra-bartin-tuneliAmasra ve Çakraz Tünelleri Açılıyor!

Tüneller 24 Aralıkta Açılıyor!

Ak Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın Amasra ve Çakraz Tünellerinin açılışlarını gerçekleştirmek için 24 Aralık Çarşamba Günü Bartın’a geleceğini bildirdi.

Ak Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın Amasra ve Çakraz Tünellerinin açılışlarını gerçekleştirmek için 24 Aralık Çarşamba Günü Bartın’a geleceğini belirtti.

Milletvekili Tunç, 2012 yılının Mayıs ayında inşaatına başlanan Amasra-Bartın arasında inşa edilen 1100 metre uzunluğundaki Amasra Tünelinin ve Bartın-Kurucaşile yolundaki 5 Tünelden biri olan ve inşaat çalışmaları tamamlanan Çakraz-Avara arasındaki 968 metre uzunluğundaki Çakraz Tünelinin Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımı ile yapılacak törenle 24 Aralık Çarşamba günü ulaşıma açılacağını söyledi.amasra-tunel-yolu

Milletvekili Tunç, Amasra tünelinin açılması ile birlikte, Bartın-Amasra arasındaki ulaşımın 30 dakika süren virajlı yollar yerine, 5 dakikada daha güvenli ve kısa mesafede gerçekleştirileceğini belirterek, tünel ve bağlantı yollarının Amasra’nın ve Bartın’ın turizm potansiyeline de büyük bir katkı sağlayacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, 2010 yılında programa aldıkları Çakraz-Kurucaşile yolunun 2011 yılında proje çalışmalarının tamamlanarak yapım ihalesini gerçekleştirdiklerini ve ardından da yol yapım çalışmalarını başlattıklarını ve şu anda çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyerek, 54 km. uzunluğundaki Bartın-Kurucaşile yolunun Çakraz’a kadar olan 25 km.lik bölümünü bölünmüş yol olarak hizmete açtıklarını bildirdi.

5 adet tünel, 2 adet viyadük ve 10 adet köprü inşaatının yer aldığı projede Tünellerden ilkinin 968 metre uzunluğundaki ulaşıma açılacak Çakraz Tüneli olduğunu söyleyen Milletvekili Tunç, ikinci tünelin 2600 metre uzunluğundaki Cumayanı tüneli olduğunu belirterek, bu tünelin de açma çalışmalarının tamamlandığını, tünel çıkışında da Dizlermezeci viyadüğünün inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Çakraz-Kurucaşile yolunun ikmal ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını ve çalışmaların hızlanacağını belirten Milletvekili Tunç, 5 adet tünelin gidiş geliş olarak 12×2-24 km. uzunluğunda inşa edilmiş olacağını, projesi tamamlanan Kurucaşile-Cide arasının da yapım programına alınacağını söyledi.amasra-tuneli

Milletvekili Tunç, 24 Aralık 2014 Çarşamba günü Amasra ve Çakraz tünellerinin açılışlarını Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımı ile gerçekleştirileceğini belirterek, bu tarihi anı birlikte yaşamak için tüm Bartınlıları açılışa davet ettiklerini söyledi.

22 Aralık 2014 |

1 üzerinde düşündüm “Tüneller Açılıyor!

  1. Enver3437toprak@hotmail.com dedi ki:

    Merhaba ben Enver Cideliyim turizmle ilgili pansiyon dusunuyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTürkçe